سوالات خود را از ما بپرسید:
تلفن:   09031037721
تلگرام:  t.me/Choobmesvak_info

این محصول موجود نمی باشد
200۰ گرم بوقناق درجه یک کاملا اورگانیک مناسب برای افراد دیابتی.
ارسال رایگان به تمام ایران با پست پیشتاز.
مهم ترین ویژگی این دمنوش درمان و پیشگیری از بیماری دیابت می باشد.
مورد تایید: بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت

بوقناق یا ایرینجیوم (نام علمی: Eryngium) یک گونه از گیاهان گل دار از خانواده Apiarene است که حدود دویست و پنجاه گونه را شامل می شود. این گیاه می تواند بصورت طبیعی و یا در محیط های باغی رشد نماید و اثرات درمانی زیادی برای آن ذکر نموده اند.
«بوقناق » نوعی گیاه گل دار از خانواده ی چتریان، ازگیاهان با رویش بیابانی و وحشی است که موجب درمان بسیاری از بیماری هاست.
گیاه مورد نظربه پارسی «خارزن بابا » و«چرخه »وبه آذری «بوقناق»نام دارد در محل های مختلف اسامی مختلفی دارد ودر منابع طب سنتی ایران ،«شکاکی»و «شوکه الابیضا» نامیده شده است ارتفاع این گیاه بین 50 تا 200 سانتي‌متر است ،گیاهی پایا،مقطع ساقه ی آن مثلثی ،پوشیده از تارهای پنبه ای به رنگ سفید و آبی روشن است .تمام قسمت های ساقه و شاخه ها بالدار هستند و در کناره و نوک آ ن ها خار وجود دارد.برگ های آن بزرگ و کشیده ،بیضی باکناره ی خاردارو گل ها به رنگ بنفش به شکل یک طبق ضخیم و متراکم هستند که گل هابرروی آن قراردارند،گل ها منتهی به خار هستند و در انتهای ساقه ی گل دهنده در تابستان ظاهر می شوند .تخم آن ریز،مثلثی شکل ،خاکستری رنگ و طعم آن شیرین است .بهترين آن سبز رنگ يا سبز مايل به زرد است . درطب سنتي معمولا از ريشه و ميوه آن استفاده مي شود .

محل رويش 
 اين گياه در استان‌های آذربايجان (تبريز)، همدان، اصفهان، كردستان، دامنه‌هاي البرز و زاگرس در ارتفاع 2600 متراز سطح دريا مي‌رويد .

تركيبات
در بعضي مناطق اروپا از ساقه پوست كنده  گياه به مصرف تغذيه مي رسد .  گلهاي گياه نظير سيبك ميوه كنگر فرنگي در قاعده آن مقداري اينولين وجود دارد وآن قسمت گياه را قبل از اينكه گلها شكفته و باز شوند مانند سيبك كنگر فرنگي پخته و مي خورند و به همین دلیل این گیاه کنگر فرنگی وحشی هم ناميده مي شود.در دانه گياه در حدود 25 % مواد چرب وجود دارد.

خواص درماني  
بوقناق از نظر طبيعت طبق راي حكماي طب سنتي گرم و خشك است و عده اي نيز آن را سرد گفته اند و خوردن آن خشك كننده رطوبتها و قابض  است و ضد سم مي باشد .
ريشه و ميوه آن براي قطع خونروي از سينه و مقعد مفيد است و دم كرده آن براي بيماريهاي معده و كبد و تبهاي كهنه خصوصا در مورد اطفال و جوانان مفيد  است .
مسهل است  براي فلج و رعشه و درد پشت و جذام و قطع جريان رطوبت از رحم و ساير اعضاي بدن مفيد است . ريشه آن خونريزي را بند مي آورد و ورم مقعد را تحليل مي برد و براي التيام زخم نافع است . 
گذاردن برگهاي له شده گياه يا ماليدن شيره گياه روي پوست براي التيام زخم و كنترل زخمهاي كچلي ، جرب و حتي در برخي مواردبراي زخمهاي حالت سرطاني اثر مفيد دارد . 
 بوقناق بيشتر بصورت دمنوش يا عرق مصرف ميشود و اندامهاي گياه مستقيما وارد بدن نمي شود.
بوقناق برغدد فوق کلیه اثر مفید و موثر داشته ودر همکاری با کبد برای افزایش ترشح انسولین و فعال کردن لوزالمعده (پانکراس)،کاهش قند خون ودرمان دیابت اثر شگفت آوری دارد.
 بوقناق بسیار مقوی و موثر است به همین دلیل حتما باید با خرما ویا کمی عسل میل شود .چنان که نوشته اند ،۵۲ خاصیت دارد که مهمترین آنها به طور خلاصه عبارتنداز:
برای کاهش پلاکت بسیار موثر بوده و گلبول های قرمز خون را افزایش می دهد و از این طریق در درمان کم خونی،تنگی نفس و آسم ونیز کاهش سکته های مغزی و قلبی موثر است.
عروق پوستی را باز کرده و پوست را شفاف می سازد.
جوش صورت را به علت فعال کردن کبد و تصفیه ی خون از بین می برد.
برای نفخ معده و روده موثر است.
برای دستگاه گوارش ،درمان کولیت و فعال کردن کبد و تولید صفرا و ریختن آن در اثنی عشر (دوازدهه) و تجزیه و تحلیلبردن چربی ها (تری گلیسیریدها وکلسترول) بسیار خوب و موثر عمل کرده است.افرادی که ناراحتی معده و کولیت دارند.قبل از غذا نیز نصف استکان میل نمایند.
غدد فوق کلیه را فعال کرده،ترشح آدرنالین را تنظیم می کند و استرس،وعصبانیت واضطراب را از بین می برد.
یبوست را ازمیان برده وبه روده ها نرمی میدهد.بسیار مدر است.جهت درمان ورم و سنگ کلیه و مثانه از آن می توان استفاده کرد.
از همه جالب تر نقش آن در افزایش انسولین،فعال کردن لوزالمعده،کاهش قند خون ودر نتیجه درمان دیابت است؛به هم جهت در افراد غیر دیابتی باید حتما با کمی عسل طبیعی میل شود چون به شدت قند خون را کاهش می دهد.بیماران قندی می توانند هر ۴ساعت یک استکان عرق بوقناق را میل کنند و اثرات معجزه آسای آن در درمان تدریجی دیابت را تجربه نمایند.
بوقناق جوش صورت را به علت فعال کردن و پاکسازی کبد و تصفیه خون از بین می ­برد و عروقی پوست را باز میکند و پوستی شفاف به همراه می آورد.

کشف خواص  بوقناق در درمان دیابت
اثرات فارماکولوژیک و در مانی این گیاه که در عصاره و عرق آن متمرکز است،توسط  شادروان استاد بدریان (پژوهشگر طب سنتی)در سال ۱۳۷۵پس از یک سلسله تحقیقات و آزمایش های بالینی بر روی بیماران دیابتی کشف گردید.در خلال این بررسی ها مشخص شد بر خلاف روش های درمانی طب نوین که فقط بر کاهش سطح   قند خون تکیه دارد،عرق بوقناق و عرق زول (گیاهی قوی و موثر مانند بوقناق)بر فعال کردن و پاکسازی کبد وغدد فوق کلیه داشته و موجب تحریک ترشح انسولین از لوزالمعده می گردد.در طی ۱۷ سال بررسی و پژوهش بالینی دکتر محمد دریایی،اثر قطعی این دارو بر درمان دیابت مشخص شد و به عطاری های معتبر و همکاران پزشک فعال در زمینه ی طب سنتی و طب مکمل توصیه گردید تا عرق بوقناق را برای بیماران دیابتی مورد استفاده قراردهند که نتایج درخشان آن امروزه فراگیر شده است.
تذکر:برخی تولید کنندگان عرقیات از ترکیبی سه گانه شامل عرق برگ گردو،گزنه و شنبلیله برای افراد مبتلا به دیابت استفاده می کنند که این ترکیب برای افراد گرم مزاج چندان مناسب نیست،زیرا موجب گرمی حرارت طبع کبد و غلظت ادرار ودرنتیجه فشار بر کلیه ها می شود؛. در تجویز گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی،توجه دقیق به سبک زندگی و رژیم غذایی و مزاج افراد از اهمیت ویژه ای برخورداراست(برای اطلاعات بیشتر به کتاب “درمان دیابت در طب ایرانی”تآلیف دکتر محمد دریایی مراجعه نمایید)                                           


سوابق پژوهشی و آماردرمان موفق
در ابتدا عصاره آبي بوقناق گرفته شد و به صورت تصادفی روی مبتلایان به چند بیماری لاعلاج و صعب العلاج که از درمان های طب نوین و طب سنتی نتیجه نگرفته بودند،آزمایش گردید.پس از مدتی مشخص شد بوقناق در مبتلایان به دیابت اثر مثبت شگفت آوری دارد و ادامه ی تحقیقات متمرکزشد.
دکتر محمد دریایی،یک مرکز معتبر پخش گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی به نام “گیاهان دارویی دینی” را به صورت اختصاصی برای معرفی و عرضه ی این داروی جدید برگزید که از طریق مشاوره ی تلفنی و حضوری ،بیماران را با خواص جدید کشف شده برای این گیاه آشنا کرد.با توجه به این که دو گیاه بوقناق و زول برای عموم ناشناخته بودند،جلب اعتماد مردم و راضی کردن بیماران برای مصرف این داروی جدید کار دشواری بود؛ولی با مشخص شدن اثرات مثبت آن ،به مرور مورد توجه واقبال قرار گرفت .
در یک طرح پژوهشی به مدت سه سال،بیش از ۱۰۰۰نفر دیابتی از مناطق مختلف کشور با عرق بوقناق تحت درمان قرار گرفتند که در تمام موارد نتیجه ی درمان مثبت بود و بیماری دیابت در این افراد تحت کنترل قرار گرفت.دوره ی درمان چهارماهه از نظر برگشت بیماری و عوارض جانبی احتمالی دارو تحت نظر قرار گرفتند که در هیچ موردی عوارض جانبی و برگشت بیماری مشاهده نشد.
پزشکانی که در این طرح با دکتر دریایی همکاری داشتند عبارتند از آقایان دکتر عزیزخانی (تهران)،دکتر نواب زاده (بیرجند)،دکتررمضانی (همدان)،دکتر رضایی(بهبهان)،دکتر فلاح (آمل)،دکتر عسگران فر (یزد)،دکتر غفاری (کرج)،دکتر قنبرزاده (اردبیل)و دکتر اکبری (تهران )که با توجه به آمار بیماران،به صورت وسیع از این دارو استفاده کرده ونتایج بسیار خوبی گرفتند؛به طوری که از طریق مصاحبه های تلویزیونی اعلام کردند بیماری دیابت با دمنوش بوقناق (به شرط رعایت اصول صحیح تغذیه و تغییر سبک زندگی )قابل درمان است.
بیمارانی که در این طرح درمان قرارگرفتند،رژیم غذایی صحیح از نظر طب سنتی ایرانی را رعایت کرده و تنش های عصبی را با مصرف دمنوش های گیاهی کنترل کردند.همچنین مصرف داروهای شیمیایی را به طور کامل قطع کرده،دوره ی درمان را کامل نموده و دستور مصرف دارو را به صورت دقیق دنبال کردند. همه ی افراد از نظر جسمی در شرایط مطلوب هستند و کسانی که انسولین تزریق می کردند دیگر نیازی به این کار ندارند.این درمان بر روی کودکان خیلی بهتر نتیجه داده است.آمار و سوابق درمان و شماره ی تلفن بیمارا ن درمان شده در این طرح پژوهشی ، در دفتر  «ماهنامه ی غذای سالم »موجود است.
طریقه مصرف:
به صورت عمومی میزان مصرف در هر 24 ساعت حدود 2 تا 4 استکان معمولی می باشد که البته با مشورت پزشک معالج یا مشاور، مقدار مصرف عرق یادمنوش بوقناق قابل تغییر است.
می توان میزان مصرف را به هر 12، 8 یا 6 ساعت تنظیم نمود.
در مواردی که میزان قند خون بیمار بیشتر از 200 است می توان هر 4 ساعت یک استکان مصرف نمود.هر استکان 100 میلی لیتر در نظر گرفته شده است.

عرق بوقناق پنجاه و دو  خاصیت دارد که مهمترین آن ها عبارتند از :

– پوست را شفاف می سازد و  عروق پوستی را باز میکند

– جوش صورت را به علت فعال کردن کبد و تصفیه ی خون از بین می برد.

–برای نفخ معده و روده بسیار موثّر است.

– خوردن آن باعث قطع ترشح شیر در مادران شیرده می گردد.

– غدد فوق کلیه را فعال کرده، ترشح آدرنالین را تنظیم می کند و استرس و عصبانیت و اضطراب را از بین می برد.

– یبوست را از میان برده و به رود ه ها نرمی می دهد.

– بسیار مدر است.

– جهت درمان ورم و سنگ کلیه و مثانه از آن می توان استفاده کرد.

– از همه جالب تر نقش آن در افزایش ترشح انسولین، فعال کردن لوزالمعده، کاهش قند خون و در نتیجه درمان دیابت است؛ به همین جهت در افراد غیر دیابتی باید حتماً با کمی عسل طبیعی میل شود چون به شدت قند خون را کاهش می دهد.

– برای دستگاه گوارش، درمان کولیت و فعّال کردن کبد و تولید صفرا و ریختن آن در اثنی عشر (دوازدهه) و تجزیه و تحلیل بردن چربی ها (تری گلیسیریدها و کلسترول) بسیار خوب و موثّر عمل کرده است. افرادی که ناراحتی معده و کولیت دارند، قبل از غذا یک استکان و بعد از غذا نیز نصف استکان میل نمایند.موارد منع مصرف
در مادران شيرده باعث خشك شدن شير آنها مي شود .
زیاده روی در نوشیدن دمنوش این گیاه قند خون را کاهش داده و احساس بی حالی برای افراد ایجاد می کند.


مصلحات
بوقناق قند خون را بسيار پايين مي آورد در افرادي كه قند خون بالا ندارند حتما همراه خرما يا عسل خورده شود.
مورد تایید: بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابتنوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

دمنوش بوقناق (دیابتی)

  • مدل کالا: دمنوش بوقناق
  • موجودی: ناموجود
  • 16,000 تومان


برچسب ها: درمان گیاهی دیابت, درمان گیاهی دیابت نوع 2, درمان گیاهی دیابت بارداری, درمان گیاهی دیابت نوع دوم, داروی گیاهی ضد دیابت, داروی گیاهی ضد دیابت بارداری, قرص گیاهی درمان دیابت, جدیدترین داروی گیاهی دیابت, , درمان دیابت نوع 2 با طب سنتی, درمان دیابت با طب سوزنی, درمان دیابت نوع 1, بوقناق چیست؟, بوقناق ویکی پدیا, بوقناق عرق, نام علمی خارزن بابا, خارزن بابا, گیاه خارزن بابا, گیاه چرخه, نام علمی گیاه چرخه, بوقناق ویکی

logo-samandehi

تماس فوری:
  09031037721
تلگرام:
 
@Choobmesvak

برجسته ترین ها

بسته 10 عدد چوب مسواک درجه یک اعلاء ایرانی (مسواک درخت اراک)

بسته 10 عدد چوب مسواک درجه یک اعلاء ایرانی (مسواک درخت اراک)

 -ارسال با پست پیشتاز رایگان-بعلاوه  "3 عدد چوب مسواک" ، "یک عدد جای چوب مسواک پارچه ای" و "پک 5 عددی خلال دندان گیاهی"  (13 عدد چ..

49,000 تومان 60,000 تومان

پک ویژه تابستانه  8 عدد چوب مسواک ایرانی درجه یک اعلاء(مسواک درخت اراک)

پک ویژه تابستانه 8 عدد چوب مسواک ایرانی درجه یک اعلاء(مسواک درخت اراک)

موجود نیستاتمام پک تابستانهمیتوانید پک 10 عددی را با هدایای فراوان جایگزین کنید. -ارسال با پست پیشتاز رایگان این بسته به صورت محدود و فقط در..

29,000 تومان

5 عدد چوب مسواک ایرانی درجه یک اعلاء  (مسواک درخت اراک)

5 عدد چوب مسواک ایرانی درجه یک اعلاء (مسواک درخت اراک)

یک عدد چوب مسواک ایرانی  اضافه هدیه این بسته (6 عدد تحویل می گردد)-و کیوم شده و بهداشتی - اندازه استاندارد 8 اینج (حدود 20  سانت)-کاملا تازه..

25,000 تومان 30,000 تومان