چوب مسواک چیست؟

چوب مسواک قطعه چوبی از ریشه درخت سالوادورا پرسیکا با نام عربی اراک می باشد.
اولین بار پیامبر اسلام (ص) این مسواک را با جهانیان معرفی نمودند و تا یک قرن پیش مسواک بدون رقیب دنیا بود.
این مسواک کاملا طبیعی و اورگانیک بوده و از هیچ مواد شیمیایی و مصنوعی در تولید آن استفاده نشده است. اصلی ترین علت سفید بودن دندان اعراب استفاده مداوم از این مسواک است و کمترین خرابی دندان در بین اعرابی است که از این مسواک استفاده می کنند.
تحقیقاتی روی پیرمردهای عربستانی که تمام دندان هایشان سالم بود انجام  شد و علت کامل و سالم بودن دندان های آنها در سن بالا استفاده مداوم از چوب مسواک است.
تحقیقات نشان داده است که حتی خمیر دندان های گران قیمت که عصاره چوب مسواک اسلامی را دارند نمی توانند جایگزین چوب مسواک شوند و خواص آن را ندارند.
خواستگاه اصلی آن در جنوب فلات ایران حدود حاشیه اقیانوس هند و  خلیج فارس است.
هزاران تحقیق ثبت شده در مورد این چوب وجود دارد که ثابت میکند این چوب هنوز هم بهترین مسواک جهان است. ابن سینا در کتاب قانون تاکید بر استفاده از چوب مسواک دارد و مفید بودن آن برای سلامت دهان و تن را تائید می نماید.
چوب مسواک اصیل ترین و کهن ترین مسواک جهان است.
 
هم اکنون بیش از 1000 تحقیق معتبر در مورد چوب مسواک شده است که تماما خواص و مفید بودن این چوب را برای دهان و دندان تایید می کنند.


 از پیامبر اسلام (ص) نقل شده است: "اگر برای مردم دشوار نبود در هر نماز، چوب مسواک زدن را واجب می کردم" و همچنین: "جبرئیل همواره مرا به چوب مسواک زدن سفارش می‏کرد تا جایی که گمان کردم آن را واجب خواهد ساخت."
امام رضا(ع) فرمودند: "دو رکعت نماز که بعد از شستن و مسواک نمودن دندان خوانده شود، از هفتاد رکعت نماز بدون مسواک بهتر است."
امیرالمؤمنین(ع) می‌فرماید: "مسواک زدن سبب جلب رضایت و خشنودی خداوند و اجرای سنت پیغمبر است و وسیله خوشبویی دهان و دندان است."
امام هشتم(ع) می فرماید: "بهترین چوب برای مسواک، چوب درخت اراک است، زیرا این چوب، دندان ها را جلا می دهد و دهان را خوشبو می کند و لثه ها را محکم کرده و نیز از پوسیدگی جلوگیری می نماید؛ و این فواید در صورتی است که مسواک زدن با اعتدال و میانه روی همراه باشد."

سوالات خود را از ما بپرسید:

تلفن:   09031037721
تلگرام:  t.me/choobmesvak


مطالب مفید:

چگونه از چوب مسواک استفاده کنیم؟(فیلم)
سفارش آنلاین چوب مسواک

?What_is_Meswak

احادیث چوب مسواک

نظر آیت الله تبریزیان در مورد چوب مسواک

کاشت درخت مسواک

تفاوت چوب مسواک ایرانی و خارجی


هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.

logo-samandehi

تماس فوری:
  09031037721
تلگرام:
 
@Choobmesvak